دفتر خدمات زیارتی فوداجی

حج تمتع ، عمره ، عتبات عالیات ، سوریه

Font Size

Cpanel
logo.jpg

اخبار اختصاصی دفترخدمات زیارتی فوداجی

IMAGE
راهنماي سفر زيارتي حج تمتع 94 منتشر شد
چهارشنبه, 31 تیر 1394
سازمان حج و زيارت راهنماي سفر زيارتي حج تمتع 94 شامل دانستنيهاي ضروري حجاج را منتشر كرد. اين كتابچه راهنما كه به زودي در ميان بخشي از زائران حج امسال با رويكرد علمي،... ادامه مطلب...
IMAGE
آموزش مكالمه عربي را آنلاين فرا گيريد
دوشنبه, 29 تیر 1394
پايگاه اطلاع رساني حج به منظور دسترسي آساني و راحت، زايران، مديران روحانيون كاروان‌هاي حج تمتع، عمره و عتبات، امكان آموزش مكالمه رايگان زبان عربي را فراهم كرد.... ادامه مطلب...
IMAGE
كاروان هاي كربلاي معلاي دفتر
یکشنبه, 21 تیر 1394
 قابل توجه همشهريان عزيز خراسان جنوبي  كاروانهاي عتبات عاليات اين دفتر به شرح ذيل اعلام مي گردد . ادامه مطلب...
IMAGE
حرم امام علي(ع)را به صورت مجازي زيارت كنيد+ لينك
سه شنبه, 22 ارديبهشت 1394
با اقدام جديد پايگاه اينترنتي حرم مطهر امام علي(ع)اين امكان وجود دارد كه كاربران به صورت مجازي از بخش هاي مختلف حرم مطهر ديدن كنند. ادامه مطلب...
IMAGE
وادي مُحَسِّر كجاست؟
سه شنبه, 08 مهر 1393
طلوع آفتاب شنبه آينده يازدهم مهرماه بيش از سه ميليون زائر بيت الله الحرام با حركت از مشعرالحرام وارد سرزمين منا مي شوند. وادي محسر جايي كه ابرهه و سپاهيانش به هلاكت... ادامه مطلب...
IMAGE
امنيت در سفر معنوی حج
سه شنبه, 25 شهریور 1393
زائر گرامي آنچه در اين نوشته، به مطالعه ي آن خواهيد نشست، نتيجه تحقيقات و پژوهشهاي حوادثي است که در مسير سفر روحاني حج تمتع به اشکال مختلف، اتفاق افتاده واينک به... ادامه مطلب...

پایگاه اطلاع رسانی دفتر خدمات زیارتی فوداجی

بيمه زائرين حج تمتع ۹۶ اعلام شد

تمامي زائران وعوامل ستادي و اجرايي سازمان حج و زيارت كه درسال 1396 ازطريق اين سازمان به مناسك حج و زيارت در كشورعربستان اعزام مي‌شوند تحت پوشش خدمات بيمه‌اي شركت سهامي بيمه ايران قرار گرفتند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، بر اساس قرارداد اين شركت و سازمان حج وزيارت موضوع اين قرارداد شامل بيمه عمرزماني(فوت به هرعلت)‌، بيمه فوت و نقص عضو دائم كلي يا جزيي دراثر حادثه و بيمه مازاد بر درمان و باربري بيمه شدگان است.
بيمه عمر، حوادث و درمان (سرمايه و تعهدات)
در صورت فوت به هر علت هر يك از بيمه شدگان پرداخت غرامت به مبلغ 200,000,000ريال
در صورت فوت بيمه شدگان در اثر حادثه پرداخت غرامت به مبلغ 2.500,000,000 ريال
بديهي است در صورت فوت بر اثر حادثه هر يك از بيمه شدگان در طول مدت قرارداد ميزان غرامت فوت 2.700,000,000 ريال مي‌باشد.
در صورت بروز حادثه منجر به نقص عضو و يا از كار افتادگي دائم و كامل پرداخت غرامت مبلغ 2.500,000,000 ريال
در صورت بروز حادثه منجر به نقص عضو و يا از كار افتادگي دائم و جزئي پرداخت غرامت حداكثر تا سقف مبلغ 2.500,000,000 ريال
در صورت بستري شدن بيمه شده در مراكز درماني ايران به علل بيماري يا حادثه در زمان پوشش بيمه اي، پرداخت خسارت تا سقف 200.000.000 ريال
هزينه مراجعت زائر بيمار يا مصدوم از ايستگاه پروازي به شهر محل اعزام با ارائه رسيد معتبر از محل بند 1‏-6
هزينه مراجعت زائر فوت شده از ايستگاه پروازي به شهر محل اعزام با ارائه رسيد معتبر از محل بند 1‏-1
مدت پوشش هر يك از بيمه شدگان (زائرين، عوامل ستادي ، عوامل اجرايي ، روحانيون و كادر پزشكي ) 48 ساعت قبل از اعزام تا 72 ساعت پس از مراجعت خواهد بود. در صورتي كه زائر در عربستان بيمار يا مصدوم گشته و بر اثر آن به ايران مراجعه و به مراكز درماني مراجعه نمايد تا دو هفته پس از بازگشت تحت پوشش خواهد بود.
پرداخت هزينه هاي درمان سرپايي و پاراكلينيكي بعلت بيماري يا حادثه همانند انجام نوار قلب، راديولژي، آزمايشان اورژانس، گچ گيري و نظاير آن تا سقف 20.000.000 ريال امكان پذير مي باشد.
پرداخت هزينه‌هاي درماني بيمار يا مصدومي كه به دليل بيماري يا حادثه در بيمارستان بستري و تحت درمان قرارگرفته و با نظر پزشك معالج خويش ترخيص گرديده است ليكن به منظور ادامه درمان حداكثر تا مدت 90 روز از زمان وقوع بيماري يا حادثه قادر به انجام هزينه و يا بستري در مراكز درماني خواهد بود و پس از آن پوشش بيمه اي نامبرده امكان پذير نخواهد بود.
پرداخت هزينه انتقال بيماران حادثه ديده از ناحيه شكستگي ستون فقرات ،‌لگن و فمور در هنگام عمليات حج ، پس از ترخيص از بيمارستان جهت انتقال به مكه ، مدينه يا جده حداكثر تا سقف 400 ريال سعودي .
بيمه گر متعهد گرديده نسبت به تهيه اقلام تداركاتي، تبليغاتي و فرهنگي زائرين حج تمتع مانند جاكفشي، جاي گذرنامه، بروشورهاي تبليغاتي ، پوستر اقدام نمايد.
هزينه هاي مربوط به حمل و نقل بيماران در عربستان از كاروان تا بيمارستان ها ( براي بيماراني كه نياز به بستري شدن دارند ) يا تهيه داروهاي مصرفي زائرين با دستور پزشكان مركز پزشكي حج كه در ليست داروهاي مركز پزشكي نمي باشد تا سقف 200 ريال سعودي از طريق بيمه گر قابل پرداخت مي باشد. (مشروط بر تائيد مركز پزشكي حج )
تبصره: مديران محترم كاروانها مي بايست با ارائه مشخصات زائر اعم از نام و نام خانوادگي، شماره كاروان نسبت به پرداخت هزينه مذكور (بند 1‏-12) و (بند 1‏-14) اقدام و نهايتاً از طريق امور مالي دفتر نمايندگي سازمان در عربستان يا ستادهاي مكه و مدينه با ارائه مدارك مثبته نسبت به تسويه حساب اقدام خواهند نمود.
شركت بيمه ايران متعهد گرديده نسبت به استقرار آمبولانس در ايستگاه هاي پروازي پرترافيك بصورت دائمي و در ايستگاه هاي داراي ترافيك پايين بصورت آنكال با تجهيزات مناسب در زمان رفت و برگشت زائرين جهت ارائه خدمات درماني و انتقال بيماران به بيمارستان هاي كشور تا پايان عمليات تمتع اقدام نمايند.
بيمه مسئوليت (بار) تعهدات و پوششها
اموال هر نفر از زائرين تمتع سال 1396 در زمان رفت تا مبلغ 10,000,000 ريال تحت پوشش بيمه مي باشد.
اموال هر نفر از زائرين تمتع سال 1396 در زمان برگشت تا مبلغ 20,000,000 ريال تحت پوشش بيمه مي باشد.
حداكثر تعهد بيمه گر در طول مدت اعتبار اين قرارداد 8,000,000,000 ريال مي باشد. بديهي است اين اعتبار بين كليه زائرين مالباخته تقسيم خواهد شد.
خسارت دوربين فيلمبرداري و عكسبرداري پس از كسر استهلاك تا سقف 8,000,000 ريال از سوي بيمه گر پرداخت خواهد شد و براي گوشي تلفن همراه غرامتي پرداخت نخواهد شد.
بار هر يك از زائرين از زمان رفت و تحويل بار به فرودگاه و تا زمان برگشت و تحويل بار به ايشان در فرودگاه ايران تحت پوشش بيمه مي باشد.
تبصره 1:لازم بذكر است مسئوليت بار زائرين كه در زمان رفت يا برگشت از عربستان تحويل شركتهاي هواپيمايي شده و در ازاء آن تگ بار به زائرين تحويل گرديده با شركت هاي هواپيمايي بوده و شركت بيمه گر نسبت به اين لوازم تعهدي نخواهد داشت . فلذا نياز است زائرين گرامي نسبت به اخذ لوازم كامل خود از شركتهاي هواپيمايي توجيه شوند.
تبصره2: در صورت مفقودي اشياء و لوازم مي بايست مشخصات زائر و لوازم مفقود شده به اطلاع ستادهاي مستقر در مكه مكرمه و مدينه منوره يا دفتر نمايندگي سازمان در عربستان يا مديريتهاي حج و زيارت استان هاي سراسر كشور اطلاع رساني گردد .
واحدهاي مذكور پس از ثبت اطلاعات فوق در سايت بيمه زائرين تمتع سال 1396 و چاپ فرم از سايت مربوطه به مالباختگان تحويل خواهند نمود . فرم چاپ شده پس از تائيد ستاد مكه مكرمه يا مدينه منوره و همچنين دفاتر حج و زيارت استانها در شهرستانها و اداره رفاه در تهران قابل ارائه به شركت بيمه و اخذ خسارت مي باشد . مضافاً اينكه مدت زمان لازم براي ارائه گزارش (فرم اشياء‌گمشده) به شركت بيمه حداكثر از زمان برگشت به ايران حداكثر 3 ماه مي باشد .
تبصره3: وجوه نقد، طلا، جواهرات ، اوراق بهادار، سمعك ، عينك ، ساعت مچي، كالسكه بچه، ويلچر، دارو و مواد غذائي، گوشي تلفن همراه، عطر و ادوكلن و هر آنچه كه ماهيت بار ندارد از تعهدات بيمه گر خارج بوده و جبران خسارت نخواهد شد.
تبصره4: به منظور جلوگيري از بروز اختلاف و اعتراض زائرين معزز الزامي است قبل از اعزام كاروان، مواردي كه جزء استثنائات قرارداد بوده و قابل پرداخت نمي باشد به درستي و به دقت به زائرين اطلاع رساني شود و همچنين از تأييد فرم هايي كه در آن موارد فوق الذكر درج گرديده خودداري بعمل آيد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

شما اینجا هستید: خانه - اخبار - بيمه زائرين حج تمتع ۹۶ اعلام شد

آدرس : ایران - خراسان جنوبی - بیرجند - خیابان مطهری - نبش مطهری 5 - ساختمان فوداجی - دفتر خدمات زیارتی فوداجی
تلفن دفتر ایــران :       2 -32213571-056
مـوبایل ایـــــــران :  1026 161 915 0098 
مـوبایل عربستان : 118 82 57 53 00966

مـوبایل عــــــراق :  009647818897435

رایانامه :                   این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

        این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید